4 niezbędne elementy wyposażenia majsterkowicza
Porady remontowe

4 niezbędne elementy wyposażenia majsterkowicza

Każdy pasjonat majsterkowania, czy to profesjonalista, czy zwykły hobbysta, musi mieć odpowiednie wyposażenie majsterkowicza. Sprawdźcie, co powinna zawierać Wasza torba na narzędzia.

Zestaw podstawowy

Jest to zestaw dla osób mniej wymagających, traktujących wszelkie naprawy, czy konserwacje sprzętu bardziej jako hobby i sposób na spędzenie miło czasu. W podstawowej torbie na narzędzia powinny znaleźć się narzędzia, które są niezbędne do pokonywania codziennych przeciwności losu. Śrubokręt to idealny przykład. Każdemu przecież zdarzyło się dokręcać śrubkę, czy to w poluzowanej półce, czy w stojącej lampce. Jak już mowa o dokręcaniu, to nie można zapomnieć o kluczach nasadowych i płaskich. Te mogą się przydać, na przykład, podczas składania nowych mebli. Młotek i gwoździe przydadzą się, gdy trzeba będzie powiesić na ścianie nowe zdjęcie z wakacji. Brzeszczot, nóż oraz małe imadło będą idealnie ze sobą współgrały podczas cięcia mniejszych i większych elementów. Do tego wszystkiego dochodzą najróżniejsze miarki i poziomice. Nie należy zapomnieć o narzędziach przydatnych podczas remontu – szpachle, pędzle, kombinerki, czy pistolet na klej z pewnością doczekają dnia, kiedy będą potrzebne.

Zestaw zaawansowany

Torba na narzędzia bardziej zaawansowanych majsterkowiczów zawiera często wszystko z „zestawu podstawowego”, a zawartość jest rozszerzona o bardziej wymagające elementy. Przykładem może być wiertarka, która pomoże w wieszaniu półek. Wkrętarka to bardziej zaawansowana opcja dla osób, które nie lubią się męczyć, lub mają tendencję do zapominania „w którą to stronę się kręciło”. Dodatkowo, torba na narzędzia weteranów majsterki, powinna zawierać dokładne narzędzia pomiarowe. Suwmiarka z noniuszem, mikrometr oraz cyrkiel i poziomica mogą okazać się zbawienne w trakcie nagłego remontu. Szczególnie, kiedy nie jest się pewnym, czy majstrowie wykonali dobrą robotę i wszystko dobrze „wycyrklowali”.

Czytaj także  Oszklony taras – kiedy warto się zdecydować?

Pomoce dodatkowe

Każdy majsterkowicz wie, że czasami nie potrzeba wyspecjalizowanych narzędzi, by poradzić sobie z problemem. Dlatego każda torba na narzędzia powinna zawierać rzeczy, które ułatwiają, lub nawet w zupełności załatwiają kwestię naprawy. Taśma klejąca z pewnością nie raz przyszła Wam na ratunek. Do tego można dodać najróżniejsze kleje, ale takie dobrej jakości. Nie ma sensu oszczędzać na czymś, co z powodu złej jakości wyrządzi więcej szkód, niż pożytku. Podczas montażu drewnianych, lub metalowych elementów można sięgnąć po piankę PUR. Oprócz wymienionych wcześniej, ma ona niezliczone sposoby zastosowania, dlatego warto zawsze mieć ją pod ręką.

Torba na narzędzia

Na koniec warto wspomnieć o przechowywaniu tego całego sprzętu. Nazbierało się tego, więc trzeba pomyśleć o czymś przestronnym. Jeżeli dostępny jest przestronny garaż, lub piwnica, bez problemu można zorganizować sobie tam przestrzeń. Jednakże, niektórzy kochają być w ciągłym ruchu, a wizja naprawy jakiejś usterki, nawet u babci mieszkającej sto kilometrów od nich, wprawia ich w najlepszy nastrój. Do tego przyda się przestronna torba na narzędzia. Najlepiej, żeby była podzielona na segmenty, co zdecydowanie ułatwi organizacje zawartości.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *