Czy wiesz, jak używać kleju na gorąco? Poznaj 5 najciekawszych faktów
Porady remontowe

Czy wiesz, jak używać kleju na gorąco? Poznaj 5 najciekawszych faktów

Jeśli jeszcze nie stosowaliście kleju na gorąco to koniecznie musicie zapoznać się z poniższym poradnikiem – gwarantujemy, że po pierwszym użyciu tego prostego i genialnego spoiwa już się bez niego nie obejdziecie! Mnogość sposobów wykorzystania kleju ułatwi urządzenie domu czy mieszkania, a potem doskonale sprawdzi się podczas remontów i drobnych napraw. Przyda się także podczas przygotowywania Świąt, jako doskonałe narzędzie do wyrabiania ozdób choinkowych i stroików. Pomoże także przytwierdzić lampki nad kominkiem lub w ramach okiennych. Zobaczmy zatem do czego można użyć kleju na gorąco.

Klejenie

Zaraz przekonamy się, że nie tylko do tego możemy używać kleju na gorąco, ale na razie kilka słów o jego właściwym zastosowaniu. Doskonale klei papier, plastik, drewno i szkło. Pozwala także łączyć ze sobą różne materiały. Idealnie nadaje się do podklejenia rogu dywanu czy listewek przypodłogowych oraz pomoże naprawić zepsute meble i zabawki. Szybki czas działalnie i niewidoczne dla oka łączenie sprawia, że każdy z nas znajdzie więcej rzeczy, które można połączyć za pomocą kleju na gorąco.

Uszczelnianie

Podczas remontów czy budowy często zetkniemy się z powszechnym używaniem kleju na gorąco jako uszczelniacza. Pracownicy firm budowlanych posiłkują się nim by zalepić szczeliny w trudno dostępnych miejscach i, co ważne, typ materiału nie ma znaczenia. Oczywiście w łazienkach nie zastąpi typowego wodoodpornego silikonu, ale do podklejenia płytki i uszczelnienia brodzika w kabinie prysznicowej nada się znakomicie. To również świetny sposób na zalepianie dziurek w zabawkach do kąpieli.

Czytaj także  Co powinny mieć łazienki publiczne?

Anty-poślizg

Problem śliskich butów przestanie nas dotyczyć, jeśli tylko zaopatrzymy się w pistolet i laskę kleju na gorąco. Cienką warstwę spoiwa nanieśmy zygzakowatym ruchem na podeszwach w równomiernych rzędach i pozwólmy mu wyschnąć. Od teraz nasze dziecko już nie poślizgnie się na świeżo wypolerowanej podłodze, a i my nie wywiniemy przysłowiowego orła podczas mycia podłogi. Jeśli warstwa się zabrudzi lub zetrze wystarczy ją usunąć do końca, wytrzeć podeszwy do sucha i powtórzyć zabieg raz jeszcze.

Przewody

Teraz możemy rozłożyć kable kina domowego w taki sposób, jak chcemy i dodatkowo je unieruchomić, by nie plątały się pod nogami. Jeśli po jakimś czasie zdecydujemy się na przemeblowanie z łatwością odkleimy warstwę kleju na gorąco samymi palcami. To również dobry sposób na podklejenie do ściany przewodów w garażu i piwnicy. Nie radzimy za jego pomocą przytwierdzać cięższych przedmiotów do ścian, gdyż nie sposób obliczyć udźwig spoiwa.

Rękodzieło

Klej na gorąco jest powszechnie stosowany przez osoby zajmujące się rękodziełem. Nie ma to już większego znaczenia, czy robimy to tylko na własny użytek, czy traktujemy jako dodatkowe lub główne źródło dochodu. Klej doskonale sprawdzi się podczas wyrabiania biżuterii, a także bibelotów i innych ozdób domowych. Jeśli posiadamy trochę zmysłu plastycznego możemy samodzielnie zaprojektować efektowne abażury do lamp, wazony czy oryginalne rami do zdjęć.

Czytaj także  Jaki lakier do parkietu wybrać?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *