Ekspres do kawy z młynkiem, jaki model wybrać?
Kuchnia

Ekspres do kawy z młynkiem, jaki model wybrać?

W Polsce przybywa smakoszy kawy. Coraz więcej osób odwiedza popularne sklepy ze sprzętem RTV/AGD w celu zakupu dobrego ekspresu do kawy z młynkiem. Jakie modele są obecnie najpopularniejsze? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jaki model sprawdzi się w domu, a jaki w niewielkiej kawiarence? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znaleźć można poniżej.

Różnorodne modele

Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych znaleźć można bardzo dobre ekspresy do kawy, które różnią się między sobą nie tylko designem, ale przede wszystkim funkcjami. Klienci zwracają uwagę przede wszystkim na ekspresy zautomatyzowane, w których to kawę można zrobić przy użyciu jednego przycisku. Miłośnicy świeżej aromatycznej kawy powinni zwrócić uwagę na takie kwestie jak: pojemność pojemnika na wodę i mleko, regulację mocy kawy, wykonanie młynka (najlepiej postawić na młynek ceramiczny), regulację spieniania mleka itp. Ekspres do kawy z młynkiem (https://www.neo24.pl/maleagd/ekspresy/ekspresyautomatyczne/f/126-wbudowany-mlynek:tak.html) można kupić już od 800 zł wzwyż. Najlepsze ekspresy, które doskonale nadają się do użytku domowego, kosztują w granicach od około 4000 do 6000 zł.

Model dostosowany do potrzeb użytkownika

Dzięki temu, że w sklepach jest tak wiele różnorodnych ekspresów do kawy, klienci bez problemu znajdą model, który odpowiada ich potrzebom. Są osoby, które wolą espresso od kawy lungo, podczas gdy inni przepadają za kawami mlecznymi, dlatego też zwracają uwagę na to, by ich ekspres robił rozmaite, dobre, aromatyczne napoje w zaledwie kilka sekund. Trzeba przyznać, że warto kupić dobry ekspres z wyższej półki, gdyż taki sprzęt z pewnością posłuży użytkownikom przez wiele lat w niezawodnym stanie. Niezależnie od tego, czy klient woli wyrazisty, czy łagodny smak, ekspres do kawy zaspokoi indywidualne zachcianki. Osoby, które piją co najmniej kilka filiżanek kawy dziennie, powinny wybrać niezawodny model, który można bez problemu, szybko i sprawnie wyczyścić.

Czytaj także  Ziele angielskie przyprawa - właściwości, wartości odżywcze

To warto wiedzieć

Zanim klient zdecyduje się na konkretny ekspres do kawy, powinien zapoznać się ze specyfikacją techniczną co najmniej kilku urządzeń. Każdy model posiada bowiem unikalne cechy takie jak: ilość piany czy siła rozdrabniania kawy. Większość ekspresów do kawy ma również regulowaną temperaturę, która pozwalają stworzyć napój dostosowany do gustu użytkownika. Dodatkowo, niektóre modele mają wbudowane kratki do dodawania dekoracji na napoje. Większość komercyjnych ekspresów do kawy ma automatyczne programowe elementy sterujące, które z łatwością wybierają temperaturę i profil smaku napoju. Jeśli użytkownik nie planuje za każdym razem samodzielnie wybierać poszczególnych opcji konkretnego napoju, to taki model jest idealnym rozwiązaniem. Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze ekspresu do kawy, jest jego specyfikacja techniczna dotycząca spieniania mleka. Większość komercyjnych ekspresów do kawy ma dzbanki do spieniania, które obracają się z dużą prędkością w celu przygotowania kremowych latte i innych niezwykle smacznych napojów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *