Łatwe, szybkie i niedrogie wykończenie mieszkania – czy to możliwe?
Dom i wnętrze

Łatwe, szybkie i niedrogie wykończenie mieszkania – czy to możliwe?

Własne mieszkanie lub dom to marzenie wielu osób. Młodzi coraz częściej decydują się na zakup prywatnego lokum za pośrednictwem kredytu hipotecznego. Niestety niektórzy (mający mniejszą świadomość zasad rynku nieruchomości) nie zdają sobie sprawy, iż często wymagane są nie jeden, a dwa kredyty – pierwszy na zakup lokum, a drugi na kompleksowe urządzenie mieszkania. Wykończenie mieszkania pod klucz jest usługą niezwykle pomocną w tej kwestii, ponieważ dzięki niej wszystko można uregulować w jednej opłacie dla firmy deweloperskiej.

Wykończenie mieszkania pod klucz – czym jest?

Mieszkaniami pod klucz nazywamy takie lokum, które zostało urządzone na życzenie klienta według określonego, ustalonego uprzednio projektu i stylu architektonicznego przez specjalną firmę deweloperską. Słowo „pod klucz” determinuje fakt, iż wykończenie mieszkania nie należy do naszych obowiązków – my tylko wybieramy odpowiedni Pakiet Wykończeniowy w Urządzamy pod klucz (począwszy od standardowego do najbardziej bogatego w możliwości, ale najdroższego), zdajemy się na doświadczenie profesjonalnych architektów i techników czy budowniczych, a następnie otrzymujemy klucz do własnego mieszkania i możemy od razu się wprowadzić. W zależności od kwoty, lokalizacji mieszkania oraz wybranego pakietu, możemy uzyskać różne profity. W przypadku najniższego pakietu otrzymamy piękne i nowoczesne wykończenie mieszkania, a w przypadku najdroższego pakietu mieszkanie jest urządzone kompleksowo, z najdrobniejszymi szczegółami i z zachowaniem najnowszych projektów designerskich. Niektóre firmy oferują wykończenie mieszkania z umeblowaniem, jednak za tę usługę trzeba dodatkowo zapłacić.

Czytaj także  Jakie wybrać widelce do spożywania ślimaków?

Wykończenie mieszkania na klucz a ceny

Pakiety są dostosowane do każdych możliwości finansowych. Jeżeli chwilowo dysponujemy mniejszymi pokładami gotówki, możemy zdecydować się na pakiety klasyczne, tradycyjne czy podstawowe (w przypadku Urządzamy pod klucz – Pakiet Prosty), które nie różnią się profesjonalizmem i estetyką od innych, droższych pakietów, o czym świadczy niesłabnące wieloletnie zadowolenie klientów. Kosztorys za wykończenie mieszkania zależy również od tego, na jaką aranżację wnętrz się zdecydujemy – czy którąś z oferowanych docelowo przez Urządzamy pod klucz, czy raczej chcielibyśmy skusić się na rozwiązanie oryginalne i determinujące nasze szczególne gusta estetyczne. W drugim przypadku musimy pokryć większe kwoty za całą usługę. Jeżeli jednak koniecznie zależy nam na mieszkaniu pod klucz o charakterystycznym wyglądzie oraz dysponujemy wystarczającą ilością pieniędzy, takie rozwiązanie jest jak najbardziej możliwe.

Mieszkania pod klucz są popularną usługą nieruchomościową w zachodniej Europie, a o jej efektywności oraz potencjale świadczy niegasnące zainteresowanie obywateli innych państw. W Polsce wykończenie mieszkania pod klucz nie są jeszcze tak znane (tylko 15% nabywców mieszkań decyduje się na tę opcję), lecz zadowoleni klienci, którzy zaryzykowali, polecają taki sposób urządzania prywatnego, nowego lokum.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *