Wystrój mieszkania

Ozdoby świąteczne przy pomocy kleju na gorąco

Święta to magiczny czas, który chcemy celebrować w wyjątkowy sposób. Już na początku grudnia robimy listę prezentów i planujemy menu. Warto także pięknie udekorować dom, by wprowadził nas w świąteczną atmosferę. Może warto pokusić się o samodzielne przygotowanie ozdób. Wystarczy karton, klej do klejenia na gorąco i kilka kolorowych wstążek.

Wprowadzamy świąteczny nastrój przy pomocy kleju do klejenia na gorąco

Rodzina z pewnością będzie zachwycona, gdy zachęcimy jej członków do wspólnego wykonywania lampionów, które wprowadzą ciepłą atmosferę w chłodne, zimowe noce. Potrzebne będą słoiki, klej do drewna typu wikol, kawałki materiałów, jarzębina, gałązki, kawałek filcu, guziki, szpula wełny i klej do klejenia na gorąco. Zrobimy bowiem lampion, który będzie przypominał sympatycznego bałwana.

Wybrany słoik pokrywamy grubą warstwą kleju, a następnie ciasno okręcamy go włóczką. Szalik robimy z filcu, mocno związujemy. Miejsce związania łączymy klejem do klejenia na gorąco. Tym samy spoiwem przyklejamy szalik do włóczki oraz guziki. Bardzo efektowny jest prosty i naturalny lampion. Zwykły sznurek trzeba przewiązać dookoła gwintu słoika kilka razy. Czerwone dodatki (jarzębinę lub małe koraliki) mocujemy klejem do klejenia na gorąco. Wewnątrz słoika należy ułożyć kilka żywych gałązek świerku.

Czytaj także  Klasyczne meble pokojowe – niezbędne elementy.

Jak zrobić choinkę i inne ozdoby kleju do klejenia na gorąco?

Możemy zrobić także choinkę i inne ozdoby z kleju do klejenia na gorąco. Przygotujmy pistolet klejowy z mała okrągłą końcówką oraz niedużą szybkę lub plastikową podkładkę. Możemy także wydrukować szablony w kształcie gwiazdek czy choinki co ułatwi nam poprawne naniesienie kleju. Przed nałożeniem kleju jedną ze stron szkła warto natłuścić, by klejowa ozdoba szybko się odkleiła. Można także posmarować ją płynem do mycia naczyń. Pod spód naczynia lub podkładki warto nakleić wybrany szablon, by wzór, który stworzymy był ładny i kształtny. Wyciskajmy na szybę klej, starając się uzyskać równomierne pasma. Zacznijmy od tworzenia konturu, następnie przejdźmy do wypełnienia. Gotową choinkę czy gwiazdkę, gdy tylko zastygnie klej, zdejmijmy z szybki, delikatnie podważając palcami. Gotową ozdobę z kleju do klejenia na gorąco można pomalować farbą w sprayu.

Świąteczny wianek. Co wykorzystać? Klej na gorąco do pistoletu i inne materiały

Przygotujmy wieniec bożonarodzeniowy, który może służyć za bazę do wieńca adwentowego, ale także stanowić samodzielną, wiszącą dekorację, która sprawdzi się dobrze zarówno w domu, jak i na drzwiach wejściowych. Najbardziej popularny typ wieńca bożonarodzeniowego wykonany jest z gałązek z drzew iglastych. Potrzebne będzie kółko, które kupimy w sklepie z artykułami dla florystów. Przyczepiamy do niego pojedyncze gałązki, które można ozdobić bombkami, lampkami czy małymi szyszkami, które przykleja się klejem do klejenia na gorąco.

Czytaj także  Jakie żarówki kupić do mieszkania?

Możliwości na samodzielne przygotowanie ozdób świątecznych jest bardzo dużo. Możemy stworzyć dekoracje choinkowe czy świąteczne wieńce. Potrzebne będą różne materiały i klej do klejenia na gorąco.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *