Zakup mieszkania od dewelopera-poradnik od a do z
Dom i wnętrze, Porady remontowe, Wystrój mieszkania

Zakup mieszkania od dewelopera-poradnik od a do z

Zakup mieszkania często kojarzy nam się ze stresem i wieloma problemami. Nie zawsze musi tak być. To od nas zależy czy wybierzemy mądrze i oszczędzimy sobie nerwów czy jednak zakup mieszkania będzie nam się już zawsze źle kojarzył.

Deweloper Wrocław- krok po korku

Chcąc zakupić mieszkanie od dewelopera, powinniśmy rozpocząć od sporządzenia dokładnej listy swoich możliwości finansowych. Jeśli do zakupu niezbędny będzie nam kredyt, należy sprawdzić zdolność kredytową i dopiero wtedy realnie myśleć o zakupie. Warto pamiętać, że cena mieszkania to nie będzie nasz jedyny wydatek. Do całej transakcji musimy dodać wynagrodzenie pośrednika nieruchomości, notariusza, a nawet podatek. Gdy te wszystkie czynności będziemy mieć już za sobą możemy rozpocząć poszukiwania idealnego mieszkania. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż mieszkanie w stanie deweloperskim może się różnić stanem wykończenia u każdego dewelopera. Zapytajmy już na początku, co kryje się pod określeniem „stan deweloperski”, oszczędzi nam to późniejszego zaskoczenia i dodatkowych kosztów. Gdy z pomocą pośrednika nieruchomości lub bez znajdziemy już wymarzone lokum, musimy zawrzeć umowę przedwstępną z wrocławskim deweloperem. Pozwoli nam to spokojnie czekać na zakończenie prac oraz późniejsze podpisanie ostatecznej umowy notarialnej. Musimy pamiętać, że nawet jeśli mieszkanie będzie zakupione, dzięki finansom z kredytu, to musimy mieć wkład własny w wysokości 2% kredytu.

Czytaj także  Co powinny mieć łazienki publiczne?

Wybór idealnego mieszkania

Czym kierować się, wybierając wymarzone lokum? Zastanówmy się na czym zależy nam najbardziej. Czy jest to wiele zielni wokół nas, a może lepiej, żeby to było ścisłe centrum, tak by wszelkie udogodnienia były na wyciągnięcie ręki. Rynek nieruchomości jest na tyle rozbudowany, że z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Miłośnicy natury i spokoju bez problemu znajdą mieszkanie na obrzeżach miasta. Pozwoli im to rozkoszować się pięknem natury i odetchnąć od codziennego zgiełku miasta. Amatorzy rozrywek z pewnością wybiorą mieszkanie w centrum, w pobliżu kin, restauracji i innych udogodnień. Dobrze też wcześniej zorientować się, jak długo potrwa droga do miejsca naszej pracy z nowego mieszkania, bądź czy dzieci nie będą miały zbyt daleko do szkoły. Ważne jest też, by w miarę możliwości poznać społeczność, która zamieszkuje dane dzielnice. Modne stały się konta na portalach społecznościowych różnych sąsiedzkich klubów. Ważnym czynnikiem jest też standard poszukiwanego przez nas mieszkania. Jeśli w najbliższym czasie planujemy powiększenie rodziny, warto patrząc w przyszłość, wybrać mieszkanie z większą liczbą pokoi. Zwróćmy też uwagę na ilość okien czy nasłonecznienie danego lokalu.

Jeśli znajdziemy idealne mieszkanie dla nas, upewnijmy się, co do jakości i dobrych intencji dewelopera. W sieci nie brakuje opinii na temat danego przedsiębiorcy, dlatego bez problemu zbadamy wiarygodność sprzedającego. Pamiętajmy, że zakup mieszkania to poważna sprawa i to od nas zależy, czy cały proces przebiegnie sprawnie i bezproblemowo.

Czytaj także  Najlepszy internetowy sklep meblowy

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *