Zakup mieszkania od dewelopera-poradnik od a do z
Dom i wnętrze, Porady remontowe, Wystrój mieszkania

Zakup mieszkania od dewelopera-poradnik od a do z

Zakup mieszkania często kojarzy nam się ze stresem i wieloma problemami. Nie zawsze musi tak być. To od nas zależy czy wybierzemy mądrze i oszczędzimy sobie nerwów czy jednak zakup mieszkania będzie nam się już zawsze źle kojarzył.

Deweloper Wrocław- krok po korku

Chcąc zakupić mieszkanie od dewelopera, powinniśmy rozpocząć od sporządzenia dokładnej listy swoich możliwości finansowych. Jeśli do zakupu niezbędny będzie nam kredyt, należy sprawdzić zdolność kredytową i dopiero wtedy realnie myśleć o zakupie. Warto pamiętać, że cena mieszkania to nie będzie nasz jedyny wydatek. Do całej transakcji musimy dodać wynagrodzenie pośrednika nieruchomości, notariusza, a nawet podatek. Gdy te wszystkie czynności będziemy mieć już za sobą możemy rozpocząć poszukiwania idealnego mieszkania. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż mieszkanie w stanie deweloperskim może się różnić stanem wykończenia u każdego dewelopera. Zapytajmy już na początku, co kryje się pod określeniem „stan deweloperski”, oszczędzi nam to późniejszego zaskoczenia i dodatkowych kosztów. Gdy z pomocą pośrednika nieruchomości lub bez znajdziemy już wymarzone lokum, musimy zawrzeć umowę przedwstępną z wrocławskim deweloperem. Pozwoli nam to spokojnie czekać na zakończenie prac oraz późniejsze podpisanie ostatecznej umowy notarialnej. Musimy pamiętać, że nawet jeśli mieszkanie będzie zakupione, dzięki finansom z kredytu, to musimy mieć wkład własny w wysokości 2% kredytu.

Czytaj także  Na co zwrócić uwagę przy wyborze narzędzi

Wybór idealnego mieszkania

Czym kierować się, wybierając wymarzone lokum? Zastanówmy się na czym zależy nam najbardziej. Czy jest to wiele zielni wokół nas, a może lepiej, żeby to było ścisłe centrum, tak by wszelkie udogodnienia były na wyciągnięcie ręki. Rynek nieruchomości jest na tyle rozbudowany, że z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Miłośnicy natury i spokoju bez problemu znajdą mieszkanie na obrzeżach miasta. Pozwoli im to rozkoszować się pięknem natury i odetchnąć od codziennego zgiełku miasta. Amatorzy rozrywek z pewnością wybiorą mieszkanie w centrum, w pobliżu kin, restauracji i innych udogodnień. Dobrze też wcześniej zorientować się, jak długo potrwa droga do miejsca naszej pracy z nowego mieszkania, bądź czy dzieci nie będą miały zbyt daleko do szkoły. Ważne jest też, by w miarę możliwości poznać społeczność, która zamieszkuje dane dzielnice. Modne stały się konta na portalach społecznościowych różnych sąsiedzkich klubów. Ważnym czynnikiem jest też standard poszukiwanego przez nas mieszkania. Jeśli w najbliższym czasie planujemy powiększenie rodziny, warto patrząc w przyszłość, wybrać mieszkanie z większą liczbą pokoi. Zwróćmy też uwagę na ilość okien czy nasłonecznienie danego lokalu.

Jeśli znajdziemy idealne mieszkanie dla nas, upewnijmy się, co do jakości i dobrych intencji dewelopera. W sieci nie brakuje opinii na temat danego przedsiębiorcy, dlatego bez problemu zbadamy wiarygodność sprzedającego. Pamiętajmy, że zakup mieszkania to poważna sprawa i to od nas zależy, czy cały proces przebiegnie sprawnie i bezproblemowo.

Czytaj także  Klasyczne meble pokojowe – niezbędne elementy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *