5 przydatnych narzędzi dla majsterkowicza
Porady remontowe

5 przydatnych narzędzi dla majsterkowicza

W każdym domu znajdować się powinna podręczna skrzynka z narzędziami, zaopatrzona w konieczne produkty „pierwszej pomocy”. Taki niezbędnik może przydać się w najmniej oczekiwanych momentach i uchronić przed prawdziwą, domową katastrofą. Jakie pięć przedmiotów powinno znaleźć się w skrzynce majsterkowicza?

Dobrze skompletowana skrzynka z narzędziami jest jak domowa apteczka – może uchronić przed konsekwencjami nieprzyjemnych i niespodziewanych zdarzeń. W zależności od specyfiki miejsca i samego właściciela nacisk będzie kładziony na inne elementy. Niemniej istnieje pewien uniwersalny kanon, któremu warto się przyjrzeć.

Pistolet do kleju na gorąco

Pistolet do kleju jest urządzeniem bardzo wszechstronnym, które będzie przydatne zarówno w obliczu małej klęski (jak np. pęknięty wazon), jak i zaplanowanych działań (jak np. przytwierdzenie wieszaka na ubrania do ściany). Pistolet do kleju na gorąco świetnie spełni swoje zadanie również jako zabezpieczenie i uszczelnienie łączeń wykonanych inną metodą. Zespolone gwoździami sklejki można w łatwy i szybki sposób zabezpieczyć warstwą płynnego kleju.

Pistolet do kleju na gorąco
Pistolet do kleju na gorąco marki Buehnen

Zapasowe sztyfty – pistolet do kleju

Pistolet do kleju na gorąco wymaga sztyftu, który do postaci płynnej rozpuści zainstalowana w nim grzałka. Jeśli korzystamy z urządzenia często, koniecznie należy zaopatrzyć się w zapasowe sztyfty, które można w prosty sposób przechowywać. Aby zwiększyć zakres korzystania z pistoletu warto zakupić sztyfty klejące różnego typu. Co do zasady pistolet do kleju współpracuje z klejami termopotliwymi typu EVA i PP. W zależności od potrzeb można zakupić sztyfty odpowiednie do klejenia dekoracyjnego (kolorowe, brokatowe – do zastosowania w zdobnictwie), do klejenia kartonów, drewna, szkła, tworzyw, szybkoschnące, elastyczne, termoodporne i wiele, wiele innych.

Czytaj także  Właściwości i zastosowanie kleju poliuretanowego

Śrubokręt ze zmienną końcówką

W sklepach remontowo-budowlanych znaleźć można bardzo bogaty wybór śrubokrętów, charakteryzujących się rozmaitymi kształtami i rozmiarami, różniących się materiałami, z jakich zostały wykonane oraz szeregiem innych zmiennych. Jeżeli nie zajmujemy się zawodowo tematyką remontową, zakup całej gamy wkrętaków będzie całkowicie zbędny. Do małych napraw wystarczający będzie jeden produkt ze zmienną końcówką – prostą i krzyżową.

Poziomica/miarka

Poziomica to przyrząd kluczowy przy pracach, mających na celu zawieszenie czegokolwiek na ścianie. Nawet, jeśli jest to niewielka ramka ze zdjęciem, przeprowadzenie tej czynności bez udziału poziomicy jest dość ryzykowne. Dodatkowo większość z tych narzędzi wyposażonych jest w miarę, co zdecydowanie ułatwi zaplanowanie rozstawu gwoździ czy wkrętów.

Wiertarko-wkrętarka

Wiertarko-wkrętarka jest urządzeniem przydatnym majsterkowiczom, którzy planują np. przeprowadzenie własnoręcznego montażu mebli. Dzięki szybkiej możliwości skręcania setek śrubek proces ten przebiega znacznie szybciej i bez zbędnych emocji. Dzięki jednoczesnej opcji wykorzystania wkrętarki jako wiertarki zyskamy możliwość szybkiego rozprawienia się z otworami w najtwardszych nawet ścianach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *