Jak nadać ścianie elegancki wygląd?
Dom i wnętrze

Jak nadać ścianie elegancki wygląd?

Istnieją różne sposoby na to, aby nadać ścianie elegancki wygląd. Jest to o tyle ważne, że wpływa on w dużym stopniu na odbiór całego pomieszczenia i jeśli zależy nam na tym, aby w salonie panował niepowtarzalny klimat, to warto dobrze zastanowić się nad sposobem wykończenia ścian.

Jakie są najlepsze pomysły na to, żeby nadać ścianie elegancki wygląd?

Kiedy planujemy remont lub malowanie ścian w nowym mieszkaniu warto zapoznać się najpierw z dostępnymi materiałami i technikami, dzięki którym możemy wykończyć je w naprawdę oryginalny sposób. Szczególnie godne polecenia są tutaj farby oraz efekty dekoracyjne.

Dobrą metodą na to, aby nasza ściana wyglądała elegancko i imponująco jest skorzystanie z propozycji w postaci farby z błyszczącymi drobinkami lub brokatem. Oczywiście połysk jest bardzo subtelny, a świecące dodatki dodaje się zarówno do farb o konkretnym kolorze, jak i transparentnych. W tym drugim przypadku najpierw malujemy ścianę tak, aby jej odcień nie był ani zbyt mocny, ani zbyt blady.

Bardzo dobrze prezentują się również farby dekoracyjne, które dają efekt aksamitnej głębi. Najlepiej stosować ją w taki sposób, że pierwszą warstwę nakładamy w tradycyjny sposób, a kolejną za pomocą packi, rzucając na ścianę porcje farby.

Czytaj także  Meble na wymiar z Kępna - jakość prosto od producenta

Kolejny pomysł na to jak sprawić, aby ściana zyskała elegancki wygląd polega na zastosowaniu farby zrobionej z żywic akrylowych i perłowych dodatków. Wówczas wygląda ona tak, jakby pokrywała ją cieniutka warstwa macicy perłowej. Jednak zamiast farby można użyć również innych preparatów, dzięki którym wszyscy będą się zachwycać naszymi ścianami.

Ostatnio coraz bardziej popularne staje się wykorzystanie tynków strukturalnych. Szczególnie stylowo prezentuje się stiuk, który daje efekt gładkich, błyszczących i trójwymiarowych powierzchni. Ponieważ tynki dekoracyjne można formować oraz kolorować właściwie w dowolny sposób, w związku z tym, wystarczy zastanowić się jak wyobrażamy sobie idealną ścianę w naszym salonie, skompletować niezbędne narzędzia i można zabrać się do pracy. Warto mieć na uwadze, że jeśli zależy nam na stworzeniu wysmakowanego wnętrza, to nie można z niczym przesądzić. Ponieważ efekty, które uzyskuje się nakładając na tynki, są bardzo wyraziste, w związku z tym może niekiedy lepiej jest wykończyć w ten sposób tylko jedną lub dwie ściany.

Jak niewielkim kosztem zyskać elegancką ścianę?

Kiedy widzimy ściany wykończone przy użyciu farb i efektów dekoracyjnych, mogą sprawiać one efekt niezwykle kosztownych – przecież, by zyskać taki efekt, należy kupić drogie materiały i wynająć ekipę fachowców. Tymczasem okazuje się, że ani farby czy tynki nie są wcale aż takie kosztowne, ani nie ma potrzeby zatrudniać kogokolwiek do prac wykończeniowych. Wiele elementów można wykonać samodzielnie samodzielnie. Oczywiście jest to pracochłonne i wymaga wytrwałości, ale warto włożyć trochę wysiłku w nadanie ścianie eleganckiego wyglądu, który pozostanie na naszych ścianach przez wiele lat. Podczas prac przede wszystkim trzeba kierować się zaleceniami producentów, które umieszczone są na opakowaniach farb czy tynków dekoracyjnych. Można również skorzystać z porad dostępnych w odpowiednich czasopismach i oczywiście w sieci. Wtedy żadna praca nie będzie dla nas trudna.

Czytaj także  Dlaczego należy wybierać lodówki bezszronowe?